esmaspäev, 4. detsember 2017

1 aasta sai täis ja Jõululaat ikkagi ei üllata!

Hei,


Plaanisin eile blogida Tartus toimunud Jõululaada kohta, aga preili Rosana seda plaani ei soosinud. Seega jäi see vahva ettevõtmine tänasesse päeva. 
Täna saime ka ise Ergobabyga hakkama ja nii ma blogisin, et Roosi oli mul kõhu peal :)


Hommikul meenutas FB mulle, et täpselt aasta tagasi tegin ma oma esimese blogipostituse. Hehe. Aeg on mööda lennanud ja aasta tagasi ei olnud mul veel õrna aimugi, et täna, 04.12.17 istume ja blogime siin juba mitmekesi, ehk Roosikesega. Elu on huvitav. Mitte, et Roosi oleks meid üllatanud, me ikka ootasime ja plaanisime teda, aga ta ei lasknud end sugugi oodata, ehk suhtkoht esimesel päeval, kui ta tohtis tulla( ehk esimene päev, kui andsime loodusele vabad käed), ta kohe tuligi :D 


Aga tagasi Jõululaada juurde. Olen iga aasta seda väisanud, ja kuigi ma ei ole sinna kunagi eriti kõrgete ootustega läinud, siis pettun siiski.


Selgi aastal sain reede õhtu vabaks ja põrutasin Jõululaadale. Vot üksi pole ma seal küll enne käinud, aga uus kogemus seegi. Alustuseks oli parkla tehtud nagu ikka, sinna põllu peale. Kuna läksin õhtul, oli pime ja parklas-kottpime ja megaporine. Juba see oli bad start. Midagi ei näe kuhu astuda ja põlvini porist läbi sumbates jõudsin laadale. Väga ilus oli sel aastal silt Jõululaat, mis oli õues maja ees ja õhtul helendas tulukestesäras. Mõnus. 
See silt oli pimedas väga ilus :)


Sissepääs oli 2 euri. Okei. See on mõistetav summa. Maksin ja pääsesin sisse. Laat nagu alati. Mõlemas saalis ja vahepeal ka. Alustasin algusest. Nagu ikka seesama kingaviks, needsamad veinimüüjad, söögid, joogid, Victoria Secrets. Vahepealses alas oli seekord rohkem laste asju ja kangad (mis on põnev, mitte küll mulle, aga vähemalt eraldi nišš)ja miskid elekrikellad ja jõulutuled. No okei. Tundus siiski, et selles keskmises osas oli palju kasutamata ruumi. 

Tagumises saalis (ma nende tähti ja nimesid ei tea) oli taaskord megakogus ehteid ( igasusgused isetegijad) ja jällegi needsamad küünlad, needsamad raamatumüüjad jne.


Idee on hea, aga minu meelest peaks veel rohkem variatiivsust olema. Ja ehtelette on liiga palju. Nad kõik on sarnased ja ostjaid on neile vähe.


Minu silmis saavad suured pluspunktid asjad, mis on niššikaup või mida niisama võibolla muidu ei osta: näiteks erinevad keraamikafirmad, seesama kangalett, Loomade Varjupaiga lett, käsitöö mütsid ja kõik need vürtside ja toidulisandite letid. Samuti peab mu meelest jõululaadal olema nagu must be see singi-suitsuvorsti lett ja käsitöö vahvlid ja muu tore, mida poest ei saa.


Ja mis mina siis laadalt ostsin? No kui ma juba seal olin, siis shoppama ma ju pidin! Ja oi ma seda tegin. Miski poole tunniga suutsin nii palju asju kokku osta, et vaevu jõudsin tassida. Läksin sinna eos juba suure Adidase spordikotiga (mis näeb välja nagu käekott) :D
Minu laadasaak.


Toidukraamist ostsin: astelpaju siirupi (selle üle on mul siiralt hea meel, mulle väga maitseb), kaks pakki mingeid tervislikumaid krõpse, udupeene pasta basiilikuga, mis oli väga maitsev, sõõrikud Taavile ja käsitöövahvlid sõbranna vastuvõtuks. Veel ostsin chia seemneid ja toorkakao krõpse (nibs), mida lisan maitsestama jogurtile õhtuti. Mittesöödavatest asjadest ostsin Liivi keraamikast ühe kausikese samast sarjast, millest mul juba on tassid ja suurem kauss. Ostsin endale ka lillelise käsitöömütsi ja mõned Kallose kreemid ja shampoonid-palsamid. Ostsin ka mineraal-lauvärvi, mis sädeles hirmus hästi ja Dermosili deodorandi. Viimane on mu lemmik, see lõhna ja värvivaba...


Veel ostsin mingit tumedaid shokolaadinööpe, et teha trühvleid. This time of the year! Ahjaa. Ja välja minnes, vaatasin, et oo, lehmakommid. Olid kenades pakkides. Valisin ühe kotikese ja ütlesin müüjaneiule, et seda ma soovin. Vastuseks sain laia naeratuse ja 10 eurot palun. Vaatasin üllatunult talle otsa, aga ei hakanud midagi ütlema ka. Otsisin oma kümme eurot ja läksin oma 14 kommiga koju. Hämming. Nende lehmakommidega oli mingi teema vist küll vahepeal uudistes, aga minust oli see mööda läinud ja üllatusin, et kui kallid nad ikka olid. Aga head olid ka. 5 kommi on veel alles :DVot, selline laadaline ma sel aastal olin. Ja kuna Tartus muud põnevat ei ole, siis ilmselt rahvas ikka käib seal laadal ja see toimub ikka aastast aastasse... Eks siis 2018 uuesti! Siis juba terve perega :)
Mu mütsike :)


Ilusat jõuluaega ja järgmise kirjutamiseni! 

2 kommentaari:

 1. Ma lähen röövin panka ja tulen ostan homme úhe lehmakommi ãra..mis ta siis teeb...10/14..mingi 70 senti? �� jôhker.

  Aga siit jälle ûks koht kus ma vist iial käinud pole ��

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Omg Kadri! Me peame Sinuga aastaplaani tegema. Kohad, kus Sa käinud pole 😁 Homme pakun Sulle lehmakese kommi kohvi juurde 😉

   Kustuta